ליווי משפטי לעבודות תמ"א 38- מדוע הוא הכרחי?

עמוד הבית / ליווי משפטי

תמ”א 38 הינה תכנית מתאר ארצית המיועדת לצרכי חיזוק מבנים ישנים ועמידתם בתו התקן הישראלי בפני רעידות אדמה. תכנית מתאר זו אומנם מאפשרת לבעלי הדירות הממוקמות באותם מבנים המיועדים לעבודות התמ”א, ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בכל הנוגע להשבחת נכסיהם, אך היא מחייבת את בעלי הדירות במבנה להתאגד כגוף אחד ולהסתייע בשירותיו של עו”ד מקרקעין המתמחה בנושא. על חשיבות הליווי המשפטי לעבודות תמ”א 38 בכתבה שלפניכם.

כל אדם המחזיק בבעלות פרטית על דירת מגורים במבנה בו עתיד להתבצע עבודות תמ”א 38, מומלץ שיסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין וזאת לצרכי היכרות מוקדמת על מכלול זכויותיו המשפטיות. בנוסף, מומלץ לבעלי הדירות המתאגדים לצורך ביצוע עבודות תמ”א במבנה להתאגד כקבוצה ולשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין העוסק ומתמחה במתן שירותים משפטיים למטרות ליווי הליכי תמ”א 38.

שירותיו של עו”ד זה מאפשרים לבעלי הדירות לבחון את ההיבטים המשפטיים הנלווים להסכמי ההתקשרות השונים להם הם נדרשים אל מול חברות יזמיות/קבלניות וספקי שירותים שונים. כמו כן, השירות מיועד לצרכי מיצוי זכויות בכל הנוגע להטבות והקלות במס הניתנות על ידי ממשלת ישראל לבעלי דירות בשטח המבנה המיועד לעבודות תמ”א 38.

הליווי המשפטי לבעלי הדירות במבנה חייב להיעשות כבר בשלבי ההתאגדות הראשונית של הדיירים וזאת לצרכי היכרות מוקדמת עם תהליך התמ”א ומכלול זכויותיהם, לרבות, מימוש זכויות בנייה אל מול גורמי הרישוי הרלוונטיים. לצורך בחירה בעורך דין מקרקעין המתמחה בליווי הליכי תמ”א 38, אנו ממליצים לכם להתייחס לפרמטרים מקצועיים כגון: ניסיון מקצועי בתחום, היקף עבודות התמ”א 38 אותן הוא ליווה ברמה המשפטית לאורך שנות פעילותו, היקף השירותים המשפטיים המוצעים לכם באמצעותו וכמובן נושא הזמינות והשירותיות בכל הנוגע לפעילותו הדינמית מול הדיירים ואל מול כלל הגורמים המעוברים בפרויקט.

הקפדה יתרה על כללים אלו, תאפשר גם לכם לעגן את מלוא זכויותיכם כבעלי הדירות במבנה ותאפשר לכם להגן על עצמכם בהיבט המשפטי בפני כל תרחיש כזה או אחר לאורך עבודות התמ”א בשטח המבנה.

נגישות